NEGATİF ENERJİYİ TEMİZLEMEK

NEGATİF ENERJİYİ TEMİZLEMEK

Kendimizi kötü hissettiğimizde negatif enerjiden kurtulmak için yapmamız gereken şey...

 

Hepimiz zaman zaman üzüntüler yaşıyor, hoş olmayan durum ve olaylara bazen şahit oluyor bazen kendimizi bu olayların tam ortasında buluyoruz ve ister istemez negatif enerji yükleniyoruz. Hatta olumsuz biri ile uzun bir süre geçirdiğimizde bile üzerimizde bir tatsızlık, bir yorgunluk, bir ağırlık hissediyor ve bundan nasıl kurtulacağımızı bilemiyoruz.
 
 
 
Kendimizi kötü hissettiğimizde negatif enerjiden kurtulmak için yapmamız gereken şey tuz banyosudur. Merak etmeyin küveti doldurun içine de himalaya tuzu koyun falan demeyeceğim gerçi bunu da yapabilirsiniz ama hepimizin artık hızlı yaşadığı bu günlerde kimsenin buna kolay kolay vakit bulamayacağının farkındayım. Benim önereceğim yöntem çok basit. Evde kullanmakta olduğumuz yemeklik tuzun negatif enejiyi çekme özelliği vardır. Yanınıza yarım çay bardağı yemeklik tuz alın ve duşa girin önce bedeninizin her yerini ıslatın. Sonra elinize bu tuzdan bir miktar dökerek bunu boynunuza, koltuk altlarınıza, kasıklarınıza bulaştırın ve kalanını da bedeninizin her yerine şöyle bir sürün. 4 dakika kadar bekleyin. Sonra suyu açıp tuzu bedeninizden akıtın. Tuz üzerinizdeki negatif enerjiyi emip götürecek ve bir oh çekip rahatladığınızı göreceksiniz. Eğer duş yapmaya bile vaktim yok çok yorgun ve kötü hissediyorum diyorsanız. Bir leğene su koyup içine biraz tuz atıp karıştırıp ayaklarınızı buna sokarak bir süre bekleyebilirsiniz. Bu da rahatlamak için etkili bir yöntemdir.
 
 
 
Gelelim evimizin temizliğine. Hepimizin evlerimizin temizliğine çok özen gösterdiğimizi biliyorum ama ne yazık ki normal temizlik maddeleri ile yapmakta olduğunuz temizlik evdeki negatif enerjiyi temizlemez. Bize bu konuda da yemeklik tuzumuz yardımcı olacak. Evde süpürge yapacağınız zaman süpürmeden 1 saat kadar önce yerlere tuz dökün halılara, koridora, kötü enerjiye sahip olduğunu düşündüğünüz her yere bolca dökün ve 1 saat sonra bütün evi süpürün. İşte evdeki negatif enerjiyi kolayca temizlediniz.
 
 
 
Adaçayı tütsüsü de bize negatif enerjiyi temizleme konusunda yardımcı olur. Aktarlarda satılan adaçayından Birkaç dal alıp bir tabağa koyun, bir ucunu yakın, önce alev alsın sonra söndürün ve tütmeye başlasın. Siz de bu tütsüyü evin her yerinde dolaştırın. Hem eve güzel bir koku verecek hem de negatif enerjiyi temizleyecektir.
 
 
 
Bunlardan başka evimizde bulunan eşyaların biz göremesek de yaymakta oldukları bir enerji vardır. Bu yüzden eski eşyalar özellikle antikaların tek tek temizlenmeleri gerekir. Eğer evinizde bu şekilde eski mobilyalar varsa adaçayını yakıp tütsünün dumanını her tarafına gelecek şekilde dolaştırırsanız eşyanın negatif enerjisini de temizlemiş olursunuz.
 
 
 
Zaman zaman medya da lanetli yüzük gibi haberlerin çıktığını hepimiz okumuşuzdur. Yüzüğü satın alıp takan herkesin başına kötü şeyler geldiği gibi. Bu haberler gerçektir. Özellikle taşlar enerjiyi emer ve yayarlar. Antika takılar hepimizin hoşuna gider ama eğer taşıdıkları negatif enerjiyi yüklenmek istemiyorsak satın aldığımızda, takmadan önce 2 gece tuzlu suyun içinde bekletmeliyiz.
 
 
 
Herkesin bolca pozitif enerjiye sahip olmasını diliyorum. Sevgiyle...
 
 
 
Özlem Hatipoğlu
 
 
Dünyanın her yerinden online seans ile danışmanlık alabilirsiniz. Duygu Dengeleme çalışması hakkında bilgi ve randevu almak için ozlmhatipoglu@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

Kişisel gelişim hakkında hazırladığım videoları izlemek isterseniz, youtube kanalıma abone olabilir, paylaşımlarımdan haberdar olmak için, instagramdan ozlem_hatipoglu adıyla takip edebilirsiniz. Bu yazının altında bulunan simgeleri tıklayarak sosyal medya hesaplarıma ulaşabilirsiniz.