YARALARINIZA BAKMAKTAN KORKMAYIN

YARALARINIZA BAKMAKTAN KORKMAYIN

Dün bir arkadaşım “O çok güçlü görünen erkekler var ya, aslında güçlü falan değiller. Kaslı kaslı ortalıkta geziyorlar ama hepsinin içi kaşar peyniri gibi delik deşik.” dedi.

Ne müthiş bir benzetme! “Erkek kadın fark etmiyor, çok insanın içi öyle.” dedim ben de.

Yaşamdan geçerken, hepimiz bir yerlerden yara alıyoruz. Bir parçamızı bir yerde bırakıyoruz. Babamızın bize şiddet uyguladığı bir sahnede, biri tarafından terk edildiğimizde, aldatıldığımızda, arkadaşlarımız tarafından dışlandığımızda, utandığımızda, suçlu hissettiğimizde ruhumuz yara alıyor ve oradan bir parça kopuyor sanki.

 

Çocukluk anılarımızda susturulduğumuz, dışlandığımız, kabul görmediğimiz, takdir edilmediğimiz her sahne bilinçaltımızda bir yerlerde duruyor ve oradan hayatımızı yönetmeye devam ediyor.

 

Olay elli yıl önce bile olmuş olsa, “Çoktan bitti,unuttum bir şey hissetmiyorum.” diyerek kendimizi kandırmamızın bir faydası yok. Üzerinden yıllar da geçse biz şifalandırmadığımız sürece o yara orada kalıyor ve orası delik kalıyor.

 

Bu yüzden yaralarımıza bakmaktan, kendi üzerimizde çalışma yapmaktan korkmayalım ki bütünlenme yolunda hızla ilerleyebilelim.   

 

Sevgiyle…

 

Dünyanın her yerinden online seans ile danışmanlık alabilirsiniz. Duygu Dengeleme çalışması hakkında bilgi ve randevu almak için ozlmhatipoglu@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

Kişisel gelişim hakkında hazırladığım videoları izlemek isterseniz, youtube kanalıma abone olabilir, paylaşımlarımdan haberdar olmak için, instagramdan ozlem_hatipoglu adıyla takip edebilirsiniz. Bu yazının altında bulunan simgeleri tıklayarak sosyal medya hesaplarıma ulaşabilirsiniz.